čtvrtek 17. listopadu 2016

Tuhý šampon Rubens

Ahojky, rozhodla jsem se vám představit šampon, který jsem kdysi dost používala, ale teď jsem ho nahradila. Chci vám ho představit, protože podle mě je to unikát a pro mnoho z vás naprostá novinka. Tento produkt je 100 % přírodní a tím u mě získal body navíc.


(Použila jsem obrázek kostky z jejich e-shopu, protože ta moje už nevypadá tak hezky)

Něco o značce:
Když jsem byla na dovolené v Českém švýcarsku, navštívila jsem i mýdlárnu Rubens. Její jméno je latinské, podle vesnice ve které se nachází, neboli Růžová. Mýdlárna vlastní rodinnou recepturu na přírodní kosmetické výrobky už více než 100 let. mýdla jsou vyráběna z látek vyskytující se v přírodě a proto blahodárně působí na pokožku. Co mě překvapilo na této značce nejvíc, je to, že všechny své výrobky vyrábějí RUČNĚ. Dokonce vám i mýdlo či šamponovou kostku zabalí do pouze přírodního materiálu, aby se výrobkům nerušila jejich účinnost. Neprodávají pouze mýdla, ale i tuhé šampony, bylinkové oleje, oleje na masáže, bylinkové polštářky a další bylinné výrobky.
Jejich mýdla vyrábějí ze 3 základních tuků: Kokosový tuk---tvrdost mýdla
                                                                      Olivový olej---čistící schopnost
                                                                      Palmový tuk---pěnivost mýdla

Ještě k mýdlárně jako k budově. Ve vesnici Růžová, můžete navštívit jejich obchůdek, kde vám ukážou přímo postup při výrobě mýdla, budete si moct čichnout k různým vůním bylinek, podívat se jak se suší mýdlo a dobře usušené mýdlo si můžete samozřejmě i koupit. Venku před mýdlárnou jsou "chodníčky na boso" na kterých si dobře prokrvíte svoje nožičky. V případě toho, že by jste mýdlárnu navštívili za deště, je chodníček i vevnitř. Hned při příchodu se vás ujme milá paní a musím říct, že mýdlárna celkově je velmi povedená.

Teď už konečně k samotnému tuhému šamponu. Do té doby jsem nikdy neslyšela, že něco jako tuhý šampon existuje. Všichni znají normální tekuté šampony, suché jsou taky známé, ale tuhý šampon byl pro mě novinou. Já si vybrala šampon s rozmarýnem a heřmánkem na normální až mastné vlasy. Šamponová kostka se namydlí na mokré vlasy a vytvoří hustou pěnu, která se následně jen opláchne. Vlasy po umytí jsou hebké, viditelně vyživené a po několika umytích mají i větší objem. Šamponová kostka vydrží nesmírně dlouho. Pro ty kteří neradi používají kondicionér, tento šampon není. Bez kondicionéru se mi vlasy zacuchají a rozčesávat je náročné. Jediné co mi na tomto šamponu vadí je jeho bylinková vůně. Bylinky mi samy o sobě nevadí, ale v tomto šamponu mi vůně připadá jako psí šampon, a proto musím volit kondicionér se silnější vůni.

Celkově jsem s šamponem spokojená a když někdo pojede do Českého Švýcarska určitě se stavte v jejich mýdlárně.

Máte nějaké zkušenosti s tuhými šampony?  Nebo bylinkovými výrobky?

                                                                        Terez

Žádné komentáře:

Okomentovat